Podziel się archiwaliami

W związku z faktem, że jesteśmy Strażą Ochrony nie tylko Przyrody, ale i Tradycji, chętnie przyjmiemy, najlepiej w formie zdigitalizowanej, bądź wypożyczymy do zdigitalizowania, wszelkie materiały archiwalne dotyczące w szczególności 20 Pułku Ułanów oraz działalności organizacji, których tradycje kontynuujemy.

Ponadto interesują nas wszelkie fotografie, wspomnienia i materiały związane ogólnie z jeździectwem i kawalerią. Chcemy zgromadzić tego rodzaju archiwalia żeby pokazać ciągłość i siłę tradycji jeździeckich w naszym regionie, zbudować swego rodzaju ogólnie dostępne kompendium wiedzy na temat historii koni i jeźdźców na naszych terenach.

Interesują nas również opowieści i wspomienia, szczególnie dotyczące kawalerzystów 20 Pułku, ich wojennych i powojennych losów, a także wszelkiego rodzaju utwory literackie i piosenki, które z tradycją kawaleryjską mają jakieś związki.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu każdego, kto mógłby nas wesprzeć w ten sposób na adres e-mail podkarpackakonna@gmail.com. Szczególnie zachęcamy potomków kawalerzystów 20 Pułku do przesyłania informacji na temat swoich przodków, nawet jeśli byłyby to informacje wzmiankowe i skąpe - wszystkie mają znaczenie w przywracaniu pamięci.