Szkolenie kawalerzysty

7 kwietnia 2018

Szkolenie naszych członków w ośrodku jeździeckim Equistro w Wierzawicach

W dniach 7 i 8 kwietnia w zaprzyjaźnionym ośrodku jeździeckim Equistro w Wierzawicach odbyło się zgrupowanie szkoleniowe zawodników „Militari” i środowisk kawaleryjskich. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć naszych przedstawicieli.
Michał, Artur i Maciek dumnie reprezentowali nas w poszczególnych konkurencjach i przygotowanych warsztatach.

Pierwszy dzień szkolenia rozpoczął się tradycyjną zbiórką, podczas której przedstawiono cele i organizację nadchodzących działań. Uczestnicy pod okiem instruktora próbowali swoich sił i doskonalili umiejętności w ćwiczeniach ujeżdżeniowo-skokowych.

Całodniowe zmagania zakończyły się biesiadą w kawaleryjskim stylu.

W drugim dniu profesjonalnie przygotowani trenerzy opowiadali nam o technikach treningu z bronią białą. Najpierw na wewnętrznym dziedzińcu ćwiczyliśmy posługiwanie się szablą i lancą, aby już po chwili osiodłać konie i przejechać samodzielnie przygotowany tor przeszkód.

Na zakończenie przygody udaliśmy się wszyscy do ośrodka strzeleckiego LOK Żołynia, gdzie odbyliśmy trening strzelecki z broni palnej krótkiej.

Wszystkich zainteresowanych naszą działalnością serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony i profilu, gdzie regularnie będziemy zamieszczać aktualności z naszych działań.

Osoby, które razem z nami pragną pielęgnować naszą jakże piękną i bogatą tradycję kawaleryjską, zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi.

Pozdrawiamy

Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów