Aktualności i wydarzenia z naszym udziałem

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszych przedsięwzięciach oraz wydarzeniach, w których mieliśmy przyjemność brać udział

Hubertus w Tajęcinie

Jako że łączymy tradycje jeździeckie z kawaleryjskimi, nie mogło zabraknąć w naszej stajni zwyczajowego biegu hubertusowego, który odbył się na łąkach w okolicach lotniska Jasionka.

"Mały Katyń"

Poczet sztandarowy Straży wziął udział w uroczystościach upamiętniających mord funkcjonariuszy NKWD na polskich żołnierzach w okolicach miejscowości Turza.

Komarowska Potrzeba

Niestety z przyczyn niezależnych od nas nie mogliśmy w tym roku wesprzeć Komarowskiej Potrzeby wystawiając oddział konny. Byliśmy jednak na miejscu pieszo, biorąc udział w uroczystościach przy kościele w Komarowie oraz w miejscu pamięci w Wolicy Śniatyckiej.

Rajd do Leśnej Stajni

Na zaplanowany spontanicznie i zrealizowany sprawnie wyjazd do zaprzyjaźnionej stajni w okolicach Czarnej Sędziszowskiej udało nam się wybrać krótko po Dolinie Łąckiej. Jak to za pierwszym razem - nadłożywszy drogi i z przygodami - dotarliśmy na miejsce bez potrzeby nocowania w lesie.

Dolina Łącka 2015

26.07.2015 reprezentacja Straży zagościła w Dolinie Łąckiej. Promując jeździectwo i tradycje kawaleryjskie pojechaliśmy do Łąki przybliżyć najmłodszym uczestnikom festiwalu na czym polega jeździectwo, mieliśmy również okazję zaprezentować umundurowanie i wyposażenie kawaleryjskie.

Obchody Święta Pułkowego w Wierzawicach

Podczas obchodów Święta Pułkowego 20 Pułku Ułanów nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego Straży, zatem, skoro Stowarzyszenie już działa, postanowiliśmy wybrać się na tą imprezę.

Msza z okazji Święta Pułkowego

Jak co roku, niezmiennie od lat, w faktycznym dniu Święta Pułkowego 20 Pułku Ułanów, 24 czerwca 2015 odbyła się Msza Św, w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie.

Dzień Dziecka w Jasionce

Czworo spośród naszych członków zagościło 29 maja 2015 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce na Dniu Dziecka. Zabawy było co nie miara, poza pokazem władania bronią białą oraz oprowadzankami zadbaliśmy również o minimum edukacji historycznej.

Chcesz nas wesprzeć lub do nas dołączyć?

Dowiedz się więcej