Aktualności i wydarzenia z naszym udziałem

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszych przedsięwzięciach oraz wydarzeniach, w których mieliśmy przyjemność brać udział

Rozpoznanie trasy do Rzeszowa

W związku z zaplanowanymi działaniami na terenie miasta, patrol udał się inną niż zwykle trasą - w kierunku granicy Rzeszowa.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Na zaproszenie Stowarzyszenia Studenci Dla Rzeczpospolitej pojawiliśmy się na Rzeszowskim rynku podczas akcji Namioty Z Wyklętymi, podczas której mieliśmy okazję zaprezentować sprzęt jeździecki oraz umundurowanie i uzbrojenie kawaleryjskie.

Amarantowy Rzeszów: 1921 - 2016

W piątek, 26.02.2016 odbyło się w Królestwie Bez Kresu spotkanie z naszym udziałem. Mówiliśmy o tym jak tradycje 20 Pułku Ułanów były obecne w Rzeszowie od 1921 roku, przez Straż w czasach PRL i nasze Stowarzyszenie obecnie.

Patrole w nowym sezonie

Ćwiczenia i imprezy to oczywiście tylko część naszych codziennych działań. Poza tym staramy się w miarę regularnie pojawiać na patrolach.

Ćwiczenia w sile sekcji

Miło nam zakomunikować, że nasze idee oraz podejmowane wyzwania przycięgnęły do działań stowarzyszeniowych zarówno dawnych Strażników, jak i kilka młodych osób, dzięki czemu w styczniu 2016 udało nam się przeprowadzić pierwsze terenowe ćwiczenia w sile sekcji.

Pierwszy patrol w Borze Głogowskim

Jeszcze przed końcem roku 2015 udało nam się przeprowadzić pierwszy umundurowany patrol po Borze Głogowskim, w terenie leśnym sąsiadującym z Rezerwatem Przyrody Bór

Święto Niepodległości w Rzeszowie

Po raz pierwszy od bardzo dawna na Święto Niepodległości w Rzeszowie przybyli ułani w barwach 20 Pułku, a był to poczet proporcowy naszego stowarzyszenia.

Żywa Lekcja Historii w Szkole Podstawowej nr 3

Wypełniając naszą misję dbania o tradycję i pamięć, udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie na Żywą Lekcję Historii, gdzie dwie klasy drugie miały okazję zapoznać się bliżej z wyposażeniem i uzbrojeniem kawaleryjskim.

Hubertus w Dylągówce

Jako, że jesteśmy wielkimi miłośnikami tego rodzaju wydarzeń, naszego przedstawiciela nie zbarakło również w Boskiej Dolinie w Dylągówce, gdy nasz najmłodszy Strażnik, Maciej Głowiak, uciekał w małej gonitwie.

Hubertus w Pełkiniach

W związku z dobrymi kontaktami ze Stowarzyszeniem Miłośników Koni "Arabian" z Pełkiń mieliśmy przyjemność brać udział w organizowanym przez nich hubertusie, który odbył się 10 października 2015.

Chcesz nas wesprzeć lub do nas dołączyć?

Dowiedz się więcej